Psy są super! Należy jednak wiedzieć parę rzeczy o ich pierwotnej naturze

Psowaty jest organizmem żyjącym w stadzie. To stworzenie w miejscu gdzie się znajdzie stara się stworzyć relacje oparte na hierarchii i hegemoni. Co ciekawe, zachowanie owe nie występuje wyłącznie między czworonogami, lecz również pomiędzy czworonogiem, a jego opiekunem. Człowiek musi uważać, by nie zostać zdominowanym przez swojego psa oraz w oczach czworonoga znaleźć się na niższym szczeblu w hierarchii.

Samiec alfa czworonóg doskonale wie, czego pragnie. Decyduje się osiągnąć cel w każdy możliwy sposób. Używa słodkich oczu a także uporu. W momencie, kiedy jego plan nie uda się włącza postawę agresywną.

Czworonogi bronią własnego terenu przed osobnikami spoza rodziny. To cechy charakterystyczne dla wilków.

Psy rewelacyjnie sprawdzą się jako stróże. Pomagają także właścicielom jako ratownicy, wartownicy, a nawet jako członkowie służb mundurowych.

Psy zamieszkujące z właścicielami są całkowicie świadome, że ich właściciele nie są czworonogami. Pomimo wszystko, próbują zbudować więzi społeczne, które określają watahę dzikich wilków.

Do niemowlaków pies się natychmiastowo przyzwyczaja oraz traktuje je jak słabszego osobnika w stadzie. Nie da się ukryć, że niesamowicie często psowaty obdarowuje dziecko wielką miłością oraz nie odstępuje go na krok.

Psowaty uznawany jest za udomowioną wersję wilka szarego. Podejrzewa się, że udomowienie to miało miejsce kilka tysięcy lat wstecz. Pies najpierw był immanentnym pomocnikiem w trakcie polowań dawnych ludzi. Towarzyszył w trakcie podróży, był przyjacielem.

Wielu z nas zna powiedzenie „Jaki właściciel taki pies”. Niezaprzeczalnie psowaty kopiuje wszystkie stany emocjonalne oraz zachowania, jakie dotykają go w domu. Jest odbiciem lustrzanym zasad panujących w rodzinie. Jeżeli czworonóg wykaże się agresywnym zachowaniem, prawdopodobnie jest to skutkiem sytuacji w domu.

Istotne jest, abyś utworzył ze swoim psem bezpieczne stado zbudowane na zdrowych więzach. Obdaruj go cierpliwością oraz wyrozumiałością. Daj mu trochę miłości, a pies z pewnością odpłaci się w ten sam sposób. Pies jest najlepszym , a także najwierniejszym towarzyszem człowieka. Zarobił na właściwą dozę szacunku i opieki. Nie można wyładowywać swoich negatywnych emocji na psie, ponieważ może mieć to złe rezultaty w przyszłości.

Było Poważnie czasem groźnie dlatego na koniec zostawiam filmik z psami w roli głównej

1 Komentarz

  1. Nie wiedziałem że psy pochodzą od wilków trochę to przerażające że mój mały kundelek to taki Oswojony wilk

Komentowanie jest wyłączone.