Wojownicze koty

Każdy posiadacz kota wie, że są to zwierzaki, które bardzo lubią polować. Te, które żyją na dziko polują sobie obiady, a te które są udomowione, polują to co mogą. Każdemu pewnie nie raz się zdarzyło, że obudził go ból palca stopy, który został ugryziony przez czworonoga.

Waleczność widać też na co dzień, gdy zaczyna się robić ciepło i przychodzi lato, a wraz z nim pierwsze owady, które chętnie wlatują do domów. Wystarczy nawet mała muszka, aby obudzić w kocie łowcę. Trzeba wtedy tylko uważać, jeżeli mamy doniczki na parapecie, bo mogą się one stać ofiarami ataku.

Podczas takiego ataku, dla kotów nie liczy się nic innego jak tylko złapanie przeciwnika. W ruch zazwyczaj idą, łapy, pazury, dziwne dźwięki i skoki, które czasami bywają bardzo wysokie. Wiadomo, że przy posiadaniu kota dobrze jest mieć siatkę w oknie, żeby chronić naszego pupila, ale nie zawsze mamy je zamontowane na wszystkich oknach i może nam się trafić jakaś mała muszka, którą nasz kot będzie musiał upolować. Natomiast dzięki temu, mimo że jest kotem domowym, będzie się mógł poczuć jak prawdziwy drapieżnik.