Pies – sposób na dbanie o kondycję

Większość ludzi stara się dbać o swoją kondycję. Zdajemy sobie bowiem sprawę, jak ważne jest to dla naszego zdrowia. Są też osoby, które mają problem z tym żeby się zmotywować do ćwiczeń, bo siłownia za daleko, a karnet za drogi, brak czasu i wiele, wiele więcej wymówek.

Warto natomiast pomyśleć o tym, że świetną motywacją do rozpoczęcie dbania o siebie, jest posiadanie czworonoga. Psy uwielbiają spacery, a te większe wręcz muszą się wybiegać. Dlatego możemy to połączyć. Oczywiście nie chodzi tu też o to, żeby decydować się na posiadanie psa tylko po to, żeby mieć motywację do bieganie.

Posiadanie czworonoga sprawi, że nie będziemy mogli wyszukiwać wymówek typu nie mam czasu. Każdy właściciel psa wie, że trzeba go wyprowadzić na spacer i tyle. Z pewnością każdy zwierzak, który będzie zabierany na dłuższe spacery będzie bardzo zadowolony, a jak zabierzemy go do parku żeby pobiegać to na 100% będzie merdał ogonkiem z zadowolenia. Warto więc przemyśleć kwestię posiadania psa – i jemu i nam wyjdzie to na dobre.