Przeprowadzka ze zwierzakiem

przeprowadzka ze zwierzakiemPrzeprowadzka jest czymś stresującym i męczącym. Warto jednak brać pod uwagę nie tylko nasze potrzeby, ale również pomyśleć o zwierzakach. Te często przywiązują się nie tylko do ludzi, ale i do miejsc, więc pamiętajmy również o naszych pupilach.

Zanim jednak o zwierzętach, upewnijmy się, że sami podejmujemy dobrą decyzję…

Rynek budowlany rządzi się swoimi prawami i osoby pragnące osiedlić się na swoim nie mają innej możliwości – muszą podejmować ciężkie decyzje. Już sama materia pożyczki hipotecznej potrafi ludzi wykończyć psychicznie, a co dopiero wszelkie pozostałe problemy – rozpocząwszy od wybrania lokalizacji, na stosownym umeblowaniu kończąc.

Nie sposób zaprzeczyć – nasze „wymarzone” mieszkanie nigdy nie stanie się idealne. Dlaczego tak uważam? W szczególności idzie o ceny lokali mieszkalnych oraz specyfikę branży nieruchomości. Jeżeli chcemy rezydować w centrum metropolii – obok pracy oraz wszelkiego typu uciech – trzeba za to stosownie zapłacić i przypuszczalnie niewiele osób będzie stać na lokum większe aniżeli 40 metrów. Jeśli wszelako zależy nam na przestrzeni jak i ogrodzie – nie ma wyjścia – należy się przeprowadzić na peryferia. No chyba że jesteśmy milionerami, jednakże mniemam, że większości czytelników tegoż tekstu to nie dotyczy 🙂

Kupując nowy dom lub mieszkanie pamiętajmy też o naszych zwierzakach!

To jednak, że nasze zakwaterowanie nie będzie idealne, nie oznacza, byśmy mieli się nie starać. Zróbmy tak, by jak najakuratniej realizowało nasze wymagania. Przede wszystkim zatem pożądane jest określić własne priorytety. Czy zależy nam prędzej na błyskawicznym połączeniu do roboty i bliskości klubów czy kin? Czy może doceniamy ciszę i spokój, zaś niedzielne popołudnie wolimy spędzać nie na zakupach, a na działce przy grillu?

Mogłoby się wydawać, iż każdy dobrze wie, czego oczekuje. Nic bardziej błędnego. Jak wiele to znam osób, które nabyły mieszkanie gdzieś na wygwizdowie i dzisiaj nie robią nic innego nad narzekanie na korki dojazdowe do centrum, niedobór infrastruktury jak również długi czas dojazdu do roboty. Z drugiej strony znam także małżeństwa, które kupiły malutkie mieszkanko w centrum i permanentnie utyskują na brak przestrzeni. Decyzja o kupnie mieszkania wydaje się być jedną z ważniejszych w życiu. Naprawdę należałoby ją odpowiednio rozważyć.

Pamiętajmy również o sprawie wyekwipowania apartamentu lub willi. Każdy spośród nas ma inne upodobania. Jedni doceniają dużą powierzchnię, inni nowoczesność. Przypuszczalnie nie potrzebujesz wielkiego domu, natomiast jedynie starczy Ci innowacyjna kuchnia, elegancka toaleta i salon z reprezentatywną plazmą na środku? A może wręcz przeciwnie – doskonale egzystujesz pośród rozlatujących się sprzętów, lecz potrzebujesz powierzchni a także ogródka, aby wypić w nim popołudniową kawę. Warto się również zastanowić na przykład nad sprawą ogrzewania. O ile cenimy ciepełko, lokal mieszkalny w apartamentowcu z ogrzewaniem miejskim będzie korzystniejszym rozstrzygnięciem. Pamiętajmy, że duży dom trudno ogrzać oraz nie jest to zdanie bezkosztowe.

Kolejna kwestia to sam remont lub budowa. Naturalnie niekiedy taniej jest wybudować domek na peryferiach aniżeli nabyć duże mieszkanie w centrum miasta. Lecz później trzeba taki lokal umeblować. Posiadając jedną łazienkę i dwa pokoje będzie to zdecydowanie tańsze niż w przypadku 200-metrowego domu.

Naprawdę myślę, iż należałoby te wszystkie kwestie głęboko przekalkulować. Nie kupujmy swojego wymarzonego lokum na zasadzie jakoś to będzie. To naprawdę istotna chwila w naszym życiu.

Wracając do zwierząt – przeprowadzka jest szczególnie trudna dla kotów. Bardzo mocno przywiązują się do miejsc i nie lubią zmian. Pomyślmy, aby nowe mieszkanie było dostosowane i bezpieczne dla kota. Jeśli to możliwe, postarajmy się zabrać coś ze starego mieszkania  – np. jego ulubiony fotel czy inne siedzisko. My tak zrobiliśmy – odkupiliśmy od właściciela mieszkania fotel, który sobie kociak upodobał. Cena była niewspółmierna do wartości. Ale ze względu na zwierzaka – było warto.