Wspieranie kotów

Bardzo dużo osób chciałoby wspierać koty, ale niestety nie każdy ma możliwość założenia i prowadzenie domu tymczasowego, ponieważ jest to dosyć kosztowne oraz czasochłonne. Jest to bardzo ważna decyzja i trzeba ją porządnie przemyśleć, ponieważ w przypadku prowadzenia domu tymczasowego nawet kiedy będziemy chcieli wyjechać na krótki urlop, będziemy musieli zapewnić opiekę swoim podopiecznym.

Oczywiście dokładnie tak samo jest w przypadku kiedy posiadamy zwierzaka, ale zdecydowanie łatwiej jest znaleźć opiekę dla jednego pupila, niż dla kilku, a czasami nawet kilkunastu. Osoby prowadzące domy tymczasowe bardzo często również muszą się opiekować chorymi kotkami, co dodatkowo wymaga od nich poświęcenie dużo czasu.

Jeżeli jednak nie jesteśmy gotowi na takie poświęcenia, ale mimo wszystko chcemy pomagać zwierzakom, warto popytać wśród znajomych, czy znajdują kogoś z domem tymczasowym. Okazuje się bowiem, że sporo osób zajmuje się małymi kotkami, zanim znajdą swój stały dom.

Oczywiście możemy też poszukać takich informacji w internecie, czy też w schroniskach, ale zawsze fajnie jest wesprzeć osobę, którą znamy. Taka pomoc może być finansowa, albo właśnie możemy zaproponować opiekę nad zwierzakami, gdy ich opiekun będzie musiał je zostawić. Może to też być pomoc jednorazowa lub długoterminowa. Wszystko to zależy tylko i wyłącznie od nas. A pamiętajcie warto pomagać!