Wyprawy z naszymi pupilami

Nieważne, czy wyruszamy na wycieczkę, przeprowadzamy się, czy jedziemy do rodziny – gdy posiadamy czworonożnych podopiecznych, droga z tym związana zdaje się być trudna. Co zrobić z pieskiem, z kotem, chomikiem, z szynszylą, wężem, papugą i z innymi pupilami, uznając, że nie znamy nikogo bliskiego, kto miałby ochotę przejąć nasz obowiązek? Przed rezygnacją z podróży, powinno się uprzednio sprawdzić, czy wyprawa będzie aż tak dużym kłopotem, jak na początku to wygląda.

Z roku na rok coraz większa liczba przewoźników dostrzega dylematy fanów zwierząt i przystosowuje się do zwiększającego się zapotrzebowania na udogodnienia, dotyczące przewożenia małych ulubieńców. Zadania, związane z przygotowaniem ich do jazdy, nie zależą jednak tylko od środka lokomocji naszego wyboru, ale także od kraju, który jest celem podróży.

Państwa mają rozmaite wymagania, jeśli chodzi o przewożenie kotów, papug, chomików, pająków i innych zwierząt przez ich granice. Niektóre z nich mogą zaskoczyć na lotnisku, jeśli się ich nie zna, lecz na szczęście wszystkie niezbędne dane na ten temat znaleźć można na stronach ambasad, a zasad lepiej nie ignorować, aby nie stresować się koniecznością pozostawienia swego podopiecznego u celników. Większe zwierzęta potrzebują własnego paszportu, a także dobrze jest je zaczipować, by potem ich dane wprowadzić międzynarodowego systemu, aby szybko stworzenie znaleźć, gdy się zgubi.

Nie ma co ukrywać, że najbardziej komfortowy na wyprawy ze zwierzętami jest prywatny samochód, w którym można bez problemu wozić dorosłego rottweilera, jak i małą fretkę. Najistotniejsze jest to, by zwierzątko nie miało możliwości przeszkadzania kierowcy. Jeżeli nasz ulubieniec źle znosi jazdę, warto dać mu jakieś łagodne leki wyciszające.

Po odpowiednich przygotowaniach, nawet podróż samolotem, pociągiem, bądź też autokarem przestaje być problematyczna. Choć linie lotnicze oferują luki bagażowe, dostosowane do transportu zwierząt, to podniebny transport jest najrzadziej wybieraną formą przewożenia. Kiedy jednak wybierzemy drogę morską lub lądową, nasi pupile mogą podczas wyprawy wyśmienicie się bawić, a nawet odpocząć!