Mieszkanie na peryferiach miast – a dzika zwierzyna.

W dzisiejszych czasach coraz częściej jest możliwe natknąć się na nieoswojone stworzenia na peryferiach aglomeracji. Jeśli podróżujemy przez nie autem, nie są one udręką, natomiast coraz częściej ludzi woli wynieść się w zaciszne miejsce, jednym słowem chcą osiedlić się w krainie stacjonowania zwierząt. Cóż uczynić jeśli po przeprowadzce do naszych domów zaczną podchodzić leśni przyjaciele?

Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest straszak. W internecie można odkryć wiele modeli, jedne należy postawić pod domem, a inne powinno się położyć na końcach ogrodu i podchodzić do nich mając na ciele ochronnik słuchu, dlatego że dźwięki, jakie rozpowszechnia, mogą wywołać migreny. Zdziczałe zwierzęta zazwyczaj przychodzą pod wieczór, jeśli nie wiemy co odbywa się na ogrodzie, najlepszym sposobem jest mocna latarka, która rozjaśni nasz ogród. W ostatecznym razie można na około swojej posesji rozłożyć sznur, o który dzikie zwierzęta będą się zatrzymywały. Żeby sprostać temu wyzwaniu niezbędne będzie długi sznur, deski i nóż taktyczny zaostrzony przy pomocy ostrzałki do noży w celu sprawnego przecięcia. Najpierw kilka cali od granicy działki wbijamy deski w ziemię dookoła ogrodu, kolejno do pierwszego z nich przywiązujemy sznurek i przeciągamy go naokoło posesji, oplatając go o kolejne sterczące części naszego ogrodzenia. Mając posiadłość blisko obszarów zielonych i jeśli kochamy florę, mamy możliwość zapisać się do okolicznej organizacji miłośników natury, dzięki czemu oprócz ochrony zwierzyny możemy w komfortowej atmosferze uprawiać różne aktywności fizyczne i razem zajmować się przyrodą.

W większości stowarzyszeń ubiór każdego działacza ozdabia naszywka na mundurze, dlatego są oni zauważani i dodatkowo wyróżnieni. Następnym plusem takich organizacji, są dodatkowe biegi organizowane dwa razy w miesiącu. Zazwyczaj jest to połączone z zabawami, lub ciekawymi grami terenowymi. Konieczna do tego typu rywalizacji jest mocna latarka, naszywka na mundurze i nożyk zaostrzony przy pomocy ostrzałki do noży. Tak zabezpieczeni możemy cieszyć się i rozmawiać z dopiero zapoznanymi znajomymi i sąsiadami.