Jak przygotować przytulny kąt dla swojego pupila

Myślisz o urządzeniu przytulnego wnętrza dla swojego pupila? Marzy Ci się idealna przestrzeń, w której Twój piesek spędzi wyjątkowe chwile, a Ty sam odpoczniesz i zrelaksujesz się po ciężkiej pracy? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, w jaki sposób to zrobić.

Wiele osób projektując wnętrza myśli jedynie o odpowiednim kolorze ścian i kilku meblach, które po pewnym czasie mogą stać się idealnym celem dla domowych pupili. Kupując kanapę z ekoskóry narażasz się na podrapanie jej przez małego psiaka lub kota. Naszym zdaniem o wiele lepiej w tej kwestii sprawdzi się sofa materiałowa, której ostre pazurki pupila tak szybko nie podrapią.

Kolejną kwestią są dekoracje do domu, Twoim zadaniem jest wybranie takich, których Twoje zwierzę nie zrzuci tak szybko, jak lekkie doniczki czy małe wazony. Dobrym rozwiązaniem na urządzenie mieszkania jest styl Skandynawski, ponieważ cechuje go zarówno prostota i dobry dla odpoczynku stonowany odcień kolorów.

Jeżeli Twój pupil większość czasu spędza w holu, niezbędne dla niego będzie przytulny kojec. Jeżeli jednak nie masz wystarczająco dużo miejsca, możesz zaopatrzyć się w dywaniki do przedpokoju. Będą wygodne zarówno dla niego, jak i dla Ciebie, kiedy będziesz chciał boso poruszać się po mieszkaniu.

Ostatnią i zarazem najważniejszą rzeczą są gotowe zasłony, które uniemożliwią Twojemu zwierzęciu wskoczenie na parapet i ewentualne zrzucenie jego zawartości. Dzięki nim unikniesz zbędnego sprzątania po długim dniu pracy. Jeżeli zdecydujesz się na wdrożenie tych kilku zmian, Twoje popołudnie stanie się na pewno mniej stresujące.