Konie w leczeniu różnych schorzeń

Jeździectwo to niezwykły sport. Są w stanie go uskuteczniać zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe. Przebywanie ze zwierzęciem może sprawić ogromną radość, a w połączeniu z ruchem poprawnie oddziaływać na stan zdrowia. Nie bez powodu hipoterapia zalecana jest przez lekarzy.

Niestandardowa terapia

Na przestrzeni lat zauważalnie wzrosło zapotrzebowanie na świadczenia typu psycholog Wrocław prywatnie. Specjaliści tej dziedziny stosują szereg efektywnych form prowadzenia terapii. Zaleca się je adekwatnie do schorzeń, z jakimi zmaga się pacjent. Jedną z technik rehabilitacyjnych jest hipoterapia, będąca terapią z obecnością koni. Mogą z niej korzystać maluchy oraz osoby dorosłe z wieloma chorobami, w tym dzieci
z autyzmem.

Zalety kontaktu z koniem

Niejeden psycholog dziecięcy Wrocław zaleca swoim pacjentom jazdę konną. Pozytywnie wpływa ona zarówno na sprawność ciała, jak i psychiczną. Do tego dla wielu pacjentów już sam kontakt ze zwierzęciem jest źródłem ogromnej radości. Hipoterapia poprawia sprawność. Często pożądane rezultaty uzyskuje się dzięki współpracy z różnymi lekarzami, między którymi może być dietetyk kliniczny Wrocław. Metoda ta sprzyja utrzymaniu odpowiedniej postawy ciała i zwalczaniu osłabienia mięśniowego. Hipoterapia usprawnia kondycję organizmu i czucie powierzchniowe. Wpływa na zdolność skupienia uwagi oraz aktywuje zmysły. W wielu sytuacjach hipoterapia bywa pomocna w wzmacnianiu poczucia własnej wartości.

W czym może pomóc hipoterapia?

Grupa chorób, w których neuropsycholog Wrocław może zarekomendować hipoterapię, jest obszerna. Terapię z udziałem koni nierzadko poleca się dzieciom z zespołem Downa, a także ludziom po urazach kończyn. Praca z koniem przynosi także dobre skutki podczas pracy z dziećmi z autyzmem. Przedstawiciele takich dyscyplin, jak neuropsychologia Wrocław doceniają jazdę konną także dlatego, iż jest pomocna w rozluźnieniu spiętych partii mięśniowych. Toteż wdraża się ją między innymi u pacjentów z porażeniem mózgowym oraz chorobami układu nerwowego. Hipoterapia pomaga również w korygowaniu rozmaitego rodzaju wad postawy i redukowaniu stanów lękowych.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*