Pies w pociągu

Lato to trudny czas dla właścicieli czworonogów. Trzeba im wszak zapewnić kwaterunek na termin nieobecności. Jest też dodatkowa możliwość. Czworonoga da się wziąć na letni wypad. Także turyści przemieszczający się koleją mogą swobodnie planować wyprawę z czworonogiem.

Wygoda i poczucie bezpieczeństwa pupila

Przed kliknięciem „wyszukaj połączenie PKP” i zamówieniem noclegu, warto precyzyjnie przemyśleć wszystkie składowe podróżowania z pupilem. Przede wszystkim zwierzę musi być przynajmniej w małym stopniu nauczone podróżowania publiczną komunikacją. Kluczowe jest również, żeby czworonóg reagował na najważniejsze komunikaty oraz potrafił zachować się właściwie w przestrzeni publicznej. Powinno się także zatroszczyć się o odpowiednie udogodnienia na czas podróży. Z pewnością warto zabrać podróżne posłanie oraz naczynie pozwalające na ugaszenie pragnienia. Jeśli masz pewność, iż Twój zwierzak dobrze przetrzyma podróż, śmiało możesz rezerwować bilety na pociąg.

Zasady przewozu psów koleją

Podróż z pupilem nie stanowi obecnie trudności. Przewozy regionalne na Dolnym Śląsku oraz w innych obszarach kraju zapewniają taką sposobność. Rozsądnie jednak wcześniej sprawdzić zasady transportu psów u wybranego operatora. Przeszukując rozkład jazdy PKP, warto więc dociec operatora konkretnego połączenia, a potem zapoznać się z wymaganiami przewozu. Prawie zawsze wymaga się okazania zaświadczenia zapewniającego, iż pupil posiada wszystkie wymagane szczepienia.

Odnośnie niewielkich piesków, podróżujących w klatce, ich transport jest darmowy. Bilety należy zakupić dla dużego psa, podróżującego bez klatki. Zwierzak nie może jednak z żadnego powodu znaleźć się na miejscu siedzącym dla podróżnych. Z reguły wymaga się również, żeby pies przebywał na smyczy i posiadał założony kaganiec. Aktualnie można zamówić bilety kolejowe online także dla pupila, co jest bardzo komfortowym wyjściem.

Podróż z pupilem kolejami może być idealnym wyborem. Powinno się jednak zapoznać się z wymogami przejazdów wybranego operatora oraz właściwie przygotować psa do przejazdu kolejami.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*