W jaki sposób przygarnąć do mieszkania bezdomnego kotka? Parę porad dla przyszłych posiadaczy kotów

Na ulicach wielu krajowych miast aż roi się od bezdomnych kotów. Na szczęście nie brakuje też obywateli o otwartych sercach, jacy z zadowoleniem przyjmują te biedne czworonogi pod własne dachy. Niektórzy jednakże mogą dojść do konkluzji, że koty są po prostu niewdzięczne, bo po paru dniach po prostu uciekają z domu własnego pana. Należy jednak pamiętać o tym, że przekonanie do siebie kota, który przecież z natury jest zwierzakiem nieufnym, pod żadnym pozorem nie jest proste. Dlatego takie oswajanie kota winno przebiegać sukcesywnie.

Udomowianie kotów – w jaki sposób zacząć

Na początku powinna wspomóc sucha karma dla kota. Wolno na przykład przed drzwiami domu wystawić miskę, do której będzie się sypać karmę oraz ją zostawiać. Kot, który przez kilka dni będzie wracał i za każdym razem odnajdzie miskę napełnioną, zacznie ufać, że domownik będzie dla niego dobry. Następnie wolno wpuszczać kota na parę chwil do mieszkania, niemniej jednak umożliwiać mu wyjście za każdym razem, kiedy będzie tego pragnął. W ten sposób zwierzę zdobędzie pewność, że w tym domu nikt nie będzie mu zagrażał.

Z jakiego powodu ludzie kochają koty

Na to pytanie nie ma bezspornej odpowiedzi, jednakże możemy wysnuć kilka hipotez. Koty należą do zwierzaków, które mają bodaj największą grupę zwolenników. Niewątpliwie wynika to z faktu, że są to zwierzęta ogromnie śliczne, jednakowoż równolegle bardzo tajemnicze, a poza tym nadzwyczaj niezależne. Równocześnie trzeba tutaj ogłosić, że koty umieją być zwierzakami, które w zasadzie sprawiają przyjemność swojemu właścicielowi. Nie ma prawdopodobnie nic milszego niż wieczór zimowy z gorącą herbatą oraz łaszącym się do nóg czworonogiem.

Poza tym koty potrafią okazywać radość na widok własnego właściciela i wywoływać uśmieszek na jego twarzy własną pogonią za kawałkiem włóczki. Nic więc zadziwiającego, że w coraz to większej ilości mieszkań na stałe trzymana jest karma dla kota i inne delicje dla tych czworonogów. Poza tym ludzie mają koty również skutkiem tego, że przez dużą grupę honorowane są one za zwierzęta mające leczniczą moc. Mówi się, że ciepło, jakie generuje bliskość ciała kota pomaga uśmierzyć ból mięśni czy stawów. Oczywiście z tego powodu coraz więcej ludzi tak nadzwyczaj miłuje koty i decyduje się na ich przygarnięcie pod swój dach.

2 Komentarze

    • No nie tyle się o tym mówi a tu kolejne dziecko dostaję zabawkę na chwilę a po miesiącu do schroniska zal pisać 🙁

Komentowanie jest wyłączone.