Które zwierzęta są najdroższe na świecie?

Jeżeli chcesz mieć zwierzątko domowe – najlepiej adoptuj je ze schroniska – wykonasz dobry uczynek i zapewnisz nieszczęśliwej istocie kochający dom. Oczywiście, w taki sposób nie zamieszkamy z przedstawicielem nietypowej rasy – takie zwierzaki należy już kupić i to tylko w sprawdzonej hodowli. Z tej przyczyny rasowe psy czy koty na ogół kosztują krocie: utrzymanie takiej hodowli to kosztowna sprawa, wobec czego ceny powinny być należycie wysokie. Są jednak zwierzęta, że które ludzie płacą autentycznie ogromne kwoty. Część z nich w dodatku nigdy nie powinna zostać kupiona: są to dzikie zwierzęta, którym najlepiej jest w naturalnym środowisku, z innymi przedstawicielami swojego gatunku, ale to zupełnie inna kwestia. Przed wami zwierzęta, które kosztowały najwięcej!

Samojedy
To rasowe szczeniaki wykorzystywane przy zaprzęgach. Wyglądają jak wata cukrowa i są naprawdę milusińskie. Cena jednego psiaka to od 4 do 16 tys. dolarów. Sporo, prawda?

Gołębie pocztowe
Dla europejczyka może to brzmieć nietypowo, że te same zwierzęta, które są plagą naszych miast, mają prawo tak dużo kosztować. Gołębie pocztowe to jednak absolutnie inne ptaki niż te, które znamy z Krakowa. Są specjalnie uczone, biorą udział w wyścigach. Ich posiadacze traktują je jak swoje zainteresowanie i czasami inwestycję – i czasami ta w istocie się zwraca. Najdroższe stado gołębi (do jakiego należał też rozwijający największą prędkość gołąb na świecie) ktoś kupił za sześć milionów dolarów! Oznacza to, że jeden gołąb kosztował około 136 tys. dolarów.

Kot odmiany savannah
Ta rasa powstała poprzez skrzyżowanie felis catus – czyli naszego dachowca i serwala sawannowego. Koty savannah są niezmiernie cudne: wysokie i sprężyste, a jednocześnie przyjazne jak koty domowe. Za kotka tej odmiany z bezpiecznej hodowli można zapłacić od czterech do dziesięciu tys. dolarów.

Kakadu palmowa
Ta konkretna papuga kosztuje nawet 16 tysięcy dolarów. Jest nazywana perkusistą – w dziczy te papugi stukają patyczkami w stare drzewa, oznaczając tym odgłosem swój teren. Kakadu jest niezwykła, a w dodatku długowieczna: potrafi przeżyć nawet 90 lat lat. To oznacza, że jeśli pragniesz zyskać tę konkretną papugę, musisz mieć pewność, że twoi następcy podejmą się opieki nad nią.

Krowa Miss Masey
Nie jest to zwyczajna mućka! Jest przedstawicielką odmiany holsztyno-fryzyjskiej. Zgarnęła też tytuł czempiona na jednej z wystaw w Ameryce Północnej i dlatego jej wartość pieniężna wyniosła aż 1,2 mln dolarów.

Najdroższe zwierzę na kuli ziemskiej: koń znany jako The Green Monkey
Ten sportowy koń kosztował aż 16 mln dolarów i stał się tym samym kupionym za najwyższą cenę zwierzęciem świata. Jego właściciel przygotowywał go potem do startu w biegach, jakkolwiek The Green Monkey nie przyniósł zwrotu: mimo triumfów, nie zarobił łącznie kwoty, która została na niego wydana.